Hosting WWW Serwery Cyber Folks

Jaki wybrać hosting? Może Cyber Folks?

Jaki wybrać hosting dla rozwijającego się sklepu internetowego? Szukając rozwiązań o wydajności powyżej standardowych hostingów współdzielonych trzeba brać pod uwagę serwer VPS (Virtual Private Server) lub serwer dedykowany. W obydwu rozwiązaniach otrzymujemy „na własność” całą moc zasobów serwera. Nie dzielimy się z innymi jak w przypadku hostingu współdzielonego. Ale VPS czy serwer dedykowany to zwykle konieczność zatrudnienia administratora i zarządzania serwerem samemu. Owszem, ma to zalety. Mając dostęp na poziomie root możemy skonfigurować wszystko jak chcemy. VPS/Dedyk to po prostu pusta „skrzynka”, gdzie wgrywamy taki system i oprogramowanie jakie nam pasują…

VPS zarządzany (managed)

Pewnym kompromisem jest wybór serwera VPS lub serwera dedykowanego w opcji managed czyli zarządzanego przez dostawcę usług. Z jednej strony dostajemy dedykowaną moc i zasoby serwera na własność, z drugiej strony nie musimy zajmować się stroną techniczną (administrowaniem systemem) i dostajemy panel do zarządzania zwykle o podobnych opcjach jak w przypadku hostingu współdzielonego. Z trzeciej strony idziemy na kompromis, bo przy takim rozwiązaniu nie mamy takie elastyczności jak przy serwerach z dostępem root – a więc nie wszystko skonfigurujemy.

Promocja Hosting WWW Cyber Folks Serwery WWW

Szukając wydajnego hostingu…

Szukając nowego hostingu dla rozwijającego się sklepu internetowego, dla którego hosting współdzielony lada chwila stałby się zbyt słaby trafiłem na ofertę Cyber_Folks. Oferują oni zarządzane (managed) serwery VPS oraz także zarządzane serwery dedykowane. To jest dobry hosting dla dużego sklepu. Z jednej strony dużo większa moc. Z drugiej strony brak konieczności zatrudniania administratora. Właściwie wszystko pozostaje „po staremu”.

No prawie…

Zwiększa się moc platformy, bo nie jest już współdzielona z innymi klientami hostingu współdzielonego. A jednocześnie stroną techniczną zajmuje się dostawca usług – tak jak to miało miejsce na hostingu współdzielonym.

Zarządzany VPS

Na przetestowanym hostingu zarządzanym VPS (managed VPS) efekty działania sklepu zdecydowanie były lepsze. Stabilniej i szybciej działał. Co ma znaczenie w e-commerce. Im szybciej i płynniej działa sklep tym mniej klientów rezygnuje z zakupu. Klientom musi być wygodnie. Czyli szybko i sprawnie.

Zarządzany serwer dedykowany

Patrząc jednak dalej w przyszłość wybór padł na zarządzany serwer dedykowany. Oczywiście cenowo to jeszcze wyższa półka, ale gra jest warta świeczki. Im szybciej – tym lepiej. Zwłaszcza, gdy akcje promocyjne potrafią obciążyć serwer w znacznym stopniu. A także trzeba przewidywać, że najbliższe lata to dalszy rozwój sklepu i nieustannie powiększająca się liczba odwiedzających klientów. Których nie warto tracić na rzecz konkurencji.

Hosting w Cyber_Folks

Oferta Cyber_Folks skierowana jest do małych i do dużych. Na początek przygody z e-commerce, blogiem czy firmową stroną wystarczą podstawowe pakiety i hosting współdzielony. Zastosowane rozwiązania jak komercyjny LiteSpeed i macierze SSD to gwarancja wydajności. 4 podstawowe pakiety pozwolą dopasować swoje potrzeby i możliwości finansowe. A w przyszłości można skorzystać z oferty serwerów VPS i serwerów dedykowanych – zarówno z dostępem root jak i w wersjach zarządzanych (managed).

Sprawdź ofertę Cyber_Folks

Szybki Hosting WWW - Serwery Cyber Folks

Hosting w Cyber_Folks
www.cyberfolks.pl

Zobacz także

Kontakt z autorem – Wojtek Skotnicki

Wojciech Skotnicki (ASGARD) specjalista od szeroko rozumianego internetu z akcentem na  e-Commerce. Zapewnia wsparcie w zakresie technologii i programowania aplikacji webowych, hostingu stron WWW, zarządzania serwerami VPS i dedykowanymi. Pomoże także przy SEO i pozycjonowaniu oraz w zakresie szeroko pojętej reklamy w internecie – w tym Google Ads i Facebook Ads. Zobacz wszystkie wpisy.

Zadaj pytanie lub wyślij wiadomość: