Opinie o filmach: Sztuka zbrodni. Ciche Miejsce. Zwarcie.

Sztuka zbrodni. Ciche Miejsce. Zwarcie.

Trzy filmy: Sztuka zbrodni (The Postacard Killings, 2020) – ocena: 6/10, Ciche Miejsce (A Quiet Place, 2018) – ocena 7/10, Zwarcie (Jolt, 2021) – ocena 4/10. Który warto obejrzeć? Wszystkie trzy a może żaden z nich? To wszystko zależy co lubimy…

Sztuka zbrodni (The Postacard Killings, 2020)

To byłby bardzo dobry thriller kryminalny, gdyby czegoś w nim nie brakło. Fabułą jest i można powiedzieć, że choć oklepana to wciągająca. Ale brak jakichś większych emocji podczas seansu. Sam nie wiem, czy to dlatego, że już coś podobnego widzieliśmy, a może dlatego, że sami aktorzy nie bardzo wierzyli w sukces produkcji? Coś „nie pykło” i powstał tylko film dobry.

Dziwne, bo powstał na podstawie bestsellerowej powieści. Podobno dobrej. Piszę – podobno – bo nie czytałem.

Moja ocena: 6/10

Ciche Miejsce (A Quiet Place, 2018)

Ileż to już kataklizmów i najazdów obcych na Ziemię przerabialiśmy? Niezliczone pomysły, będące powtórkami i wariacjami wcześniejszych pomysłów. Czy w tym natłoku powtórek może być coś jeszcze, co przyciągnie widza? I oto trafia się film niemal niemy. Co na początku może trochę irytować albo przynajmniej niepokoi.

Przyzwyczailiśmy się do huku, krzyków, dziwnych dzięków w filmach, gdzie obcy opanowują świat. Owszem, czasem w takim świecie trzeba było milczeć, zachowywać ciszę, aż zagrożenie minie. Ale nie przez cały czas. Tak jak w Cichym Miejscu, gdzie przeżycie możliwe jest tylko dzięki zachowaniu ciszy. Ciche kroki bosych stóp. Bezdźwięczne rozmowy gestami. Bezgłośnie nalewanie napoju do kubka. Ciągłe upominanie i zwracanie uwagi innym, żeby byli cicho. Cicho sza! Jeden niepotrzebny dźwięk może prowadzić do śmierci.

Ciche miejsce to niewiele słów wypowiedziany i niewielu aktorów. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to dodaj 2 punkty do oceny końcowej.

Moja ocena: 7/10

Zwarcie (Jolt, 2021)

Mam zdecydowanie mieszane odczucia. Bo z jednej strony ciśnie się na usta, aby powiedzieć, że to straszna szmira i bezwartościowy gniot. Ele jednak jest w nim coś elektryzującego i to w podwójnym znaczeniu. Sam pomysł na okiełznanie napadów agresji przez rażenie prądem jest interesujący. Nie to, że medycznie nie znany – bo terapie elektrowstrząsowe były stosowane już dość dawno.

Natomiast koncepcja samokontroli dzięki noszonej specjalnej kamizelce – jest właśnie interesujący. Z akcentem na samokontrolę – czyli rażenie się prądem z własnej woli.

Fabuła jest prosta i wystarczająca. Jak na średnie kino akcji… Podsumowując, bo nie ma się co rozpisywać, słaby średniak, acz z jakiegoś powodu elektryzujący na tyle, że człowiek nie da rady na seansie usnąć (a wierzcie mi, próbowałem, bo pościłem ten film właśnie na sen…_

Moja ocena: 4/10

Sztuka zbrodni. Ciche Miejsce. Zwarcie.

Opinie o filmach: Sztuka zbrodni. Ciche Miejsce. Zwarcie.

Sztuka zbrodni (The Postacard Killings, 2020)

Nowojorski detektyw z pomocą skandynawskiego dziennikarza prowadzi śledztwo w sprawie śmierci swojej córki, która została zamordowana podczas miesiąca miodowego.

Reżyser: Danis Tanovic

Występują: Jeffrey Dean Mogan, Famke Janssen, Denis O’Hare

Dramat

Ciche Miejsce (A Quiet Place, 2018)

W tym przerażająco pełnym napięcia thrillerze pewna rodzina zmuszona jest żyć w całkowitej ciszy, aby uniknąć wabionych dźwiękiem tajemniczych istot. Obejrzyj ten chwalony przez krytyków i widownię na całym świecie film roku.

Reżyser: John Krasinski

Występują: Emily Blunt, John Krasinski

Thriller, Horror

Zwarcie (Jolt, 2021)

Ochroniarka z drobnymi problemami z opanowaniem gniewu używa kamizelki powlekanej elektrodami do rażenia się prądem otrząsającym ją z morderczej furii. Kiedy jej pierwsza miłość zostaje zamordowana, ogarnięta szałem zemsty kobieta wyrusza na poszukiwania zabójcy, ścigana przez policjantów uznających ją za główną podejrzaną.

Reżyser: Tanya Wexler

Występują: Kate Beckinsale, Jai Courtney, Stanley Tucci

Akcja

Dodaj komentarz