Wpadka? Jest na to ratunek!

Nie wiesz co robić w przypadku tzw. wpadki? Nie wpadaj w panikę – na wpadkę jest sposób! W przypadku gdy zastosowana metoda antykoncepcji przed stosunkiem zawiodła lub doszło do niezabezpieczonego stosunku stosuje się metody antykoncepcji awaryjnej.

Najszybciej jak to możliwe skontaktuj się z lekarzem ginekologiem

Lekarz ginekolog przepisze receptę na pigułkę do zastosowania do 72 godzin (3 dni) a nawet do 120 godzin (5 dni) po stosunku. Lekarz poinstruuje także, jak i kiedy należy zastosować lek.

Pigułki antykoncepcji awaryjnej dostępne są niemal w każdej aptece.

Zastosowanie pigułki zgodnie z zaleceniami ginekolog uchroni przed niechcianą ciążą, która może być wynikiem wpadki lub zawodności stosowanej metody antykoncepcji (zapomniałaś brać pigułki, zsunęła się prezerwatywa podczas stosunku itp.).

Pamiętaj, aby następnym razem zapobiegać.

Stosuj inne metody antykoncepcji przed stosunkiem, co uchroni cię od wpadki. Masz do wyboru antykoncepcję chemiczną, antykoncepcje hormonalną, metody naturalne, antykoncepcję mechaniczną. Lekarz ginekolog doradzi ci najlepsza i najskuteczniejsza dla Ciebie metodę antykoncepcji przed stosunkiem, abyś nie musiała stosować antykoncepcji awaryjnej.

Zaufaj Sprawdzonemu Ginekologowi

Szpital UJASTEK rekomenduje dr Jerzego Skotnickiego – specjalistę ginekologa-położnika, cytologa, asystenta Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK. Dr Skotnicki jest wieloletnim współpracownikiem Szpitala, i wysoko wykwalifikowanym specjalistą. Rekomendacja UJASTKA jest swoistym znakiem jakości, przyznawanym przez Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK lekarzom, którzy wnoszą znaczący wkład w edukację, profilaktykę, poprawę zdrowia oraz leczenie pacjentów. Rekomendowani przez Szpital UJASTEK lekarze są godnymi zaufania specjalistami z wieloletnią praktyką zawodową oraz szeroką wiedzą lekarską.

Antykoncepcja po stosunku

Na polskim rynku istnieje wiele różnych pigułek antykoncepcji awaryjnej (do stosowania po stosunku, w przypadku np. wpadki, lub gdy zawiodą stosowane metody antykoncepcji). Niektóre pigułki mają udokumentowaną skuteczność nawet do 120 godzin (t.j. 5 dni) od niezabezpieczonego stosunku lub w przypadku gdy zastosowana metoda antykoncepcji zawiodła. Jednak im wcześniej zgłosisz się do lekarza ginekologa, tym lepiej!

Pigułki 120godz. można stosować w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego. Są dostępne wyłącznie na receptę. Główny mechanizm działanie polega na hamowaniu lub opóźnianiu owulacji. Przed zażyciem tabletki należy wykluczyć ciążę. Nie można tabletki stosować wielokrotnie w tym samym cyklu. Dlatego pamiętaj, aby stosować metody antykoncepcji przed stosunkiem!

Metody antykoncepcji przed stosunkiem

O tym, że najlepiej jest zapobiegać wiedza niemal wszyscy. Warto jednak przypomnieć o tym, że istnieją skuteczne metody antykoncepcji przed stosunkiem. Macie do wyboru antykoncepcję chemiczną, antykoncepcje hormonalną, metody naturalne, antykoncepcję mechaniczną.

Odwiedź lekarza ginekologa aby doradził ci najlepszą i najskuteczniejsza dla Was metodę antykoncepcji przed stosunkiem.