Przedsiębiorstwo RESIN s.c.

Przedsiębiorstwo Resin to producent specjalistycznych środków ochrony osobistej dedykowanych branży malarskiej i spawalniczej z niemal 30 letnim stażem.

Firma Resin zaistniała w 1991 roku, po tym, jak wypuściła na rynek swój pierwszy hełm powietrzny ReS-1. Obecnie jest już rozpoznawalną marką posiadającą certyfikat ISO 9001.

Od samego początku firma stawiała na najwyższą jakość swoich produktów, co zaowocowało stałym podnoszeniem poprzeczki i pracą nad podwyższeniem standardów nie tylko swoich produktów, ale też całej branży.

Dziś Przedsiębiorstwo Resin produkuje m.in. markowe atestowane hełmy powietrzne do obróbki strumieniowo-ściernej, hełmy ochronne do metalizacji natryskowej, kaptury powietrzne, specjalistyczną odzież ochronną stosowaną podczas pracy przy obróbce strumieniowo-ściernej, lakiernictwie przemysłowym, metalizacji natryskowej, odlewnictwie czy hutnictwie.

Odzież żaroodporna

Odzież chroniąca przed czynnikami termicznymi stosowana jest w przemyśle hutniczym, metalurgicznym czy odlewniczym oraz wszędzie tam, gdzie pracownik ma styczność z wysokimi temperaturami. Odzież jest żaroodporna i trudnopalna. Zaprojektowana tak, aby nie ograniczała ruchów, pozwala na wykonywanie pracy z zachowaniem wymaganej w niej precyzji. W ofercie odzieży żaroodpornej Resin posiada m.in. kombinezony, rękawice, osłony twarzy i głowy, buty, filtry, bieliznę trudnopalną.

Odzież ochronna do obróbki strumieniowo-ściernej

Odzież ochronna przeciwpyłowa znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie występuje wysokie zapylenie. Chroni twarz i drogi oddechowe przed pyłami nietoksycznymi oraz całe ciało przed urazami mechanicznymi. Odzież wykonana jest z materiałów odpornych na uszkodzenia i wyposażona jest w poduszki powietrzne. Hełmy posiadają filtry i klimatyzatory zapewniające zdrową ochronę i wysoki komfort pracy. W ofercie znajdują się również rękawice, buty i części zamienne do hełmów.

Metalizacja

Odzież ochronna przeznaczona dla osób wykonujących pracę przy metalizacji łukowej i gazowej, spawaniu i narażonych podczas pracy na promieniowanie UV. Zadaniem odzieży jest ochrona przed pyłem, przypadkowym kontaktem z prądem i urazami mechanicznymi. Hełmy wyposażone są w szyby pochłaniające promienie ultrafioletowe oraz filtry chroniące układ oddechowy przed pyłami.

Odzież ochronna przeznaczona do pracy przy metalizacji i spawaniu wykonana jest zgodnie z obowiązującymi standardami, zapewnia komfort pracy oraz gwarantuje bezpieczeństwo. W kolekcji znajdują się hełmy, kombinezony, buty i rękawice.

Przedsiębiorstwo RESIN s.c.

www.resinbhp.pl