Kołdra i kobieta

Kołdra letnia a zimowa – różnice

Letni romans czy miłość na lata? Jedni lubią ciepełko pod kołdrą inni wolą spać w w chłodniejszych klimatach. I od indywidualnych upodobań zależy wybór kołdry. Do niedawna, jeszcze dwadzieścia lat temu, wybór był mocno ograniczony. Spano pod tym co akurat udało się kupić lub czym obdarowano kogoś np. podczas ślubu.

Dziś możemy już wybierać i przebierać w ofertach kołder letnich, zimowych czy całorocznych.

Czym różnią się od siebie kołdry letnie i zimowe?

Przykrywać się nocą trzeba także latem gdyż podczas snu nasz metabolizm zwalnia obroty. Spowolnione krążenie krwi doprowadza do chłodzenia organizmu i choć w upalną noc możemy tego nie odczuwać to konsekwencje mogą nas nawiedzić za kilkanaście lat w postaci reumatyzmu czy innych dolegliwości. Zatem letnie okrycie ciała jest równie ważne jak to zimowe.

Puchowa kołdra letnia – nawet dla alergików

Kołdra letnia jest cieńsza i lżejsza od tej stosowanej zimą. Najlepsze są kołdry wypełnione naturalnym wsadem z puchu gęsiego. Wbrew pozorom puch nie musi nas rozgrzewać niczym hutniczy piec. W zależności od gramatury wypełnienia kołdra puchowa może być stosowana latem lub zimą. Osoby podatne na uczulenia często wzdragają się na myśl o puchu. Aller Guard jest producentem puchowych kołder i poduszek, których dzięki specjalistycznej formule tkania wsypy, roztocza się nie imają.

Syntetyczna kołdra na lato

Innym rodzajem kołdry letniej jest kołdra syntetyczna. Taki rodzaj wypełnienia kołdry letniej jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na alergie. Kołdry syntetyczne są higieniczne, trwałe i nadają się do prania. Zatem zapewniają one alergikom doskonałą ochronę przed różnego rodzaju alergenami, głównie roztoczami będącymi najtrudniejszym do zwalczenia czynnikiem alergizującym.

Nie marznij zimą

Zimą okrywać się trzeba, o tym wie każdy. W odróżnieniu od pory letniej w zimę sami sterujemy temperaturą we wnętrzach. I z reguły nocą ją obniżamy. Dlatego bardzo ważne jest aby nie wychładzać organizmu w zimowe noce. Sklepy internetowe oferują doskonałe kołdry nadające się na zimę. Zadowolą one zarówno tych, którzy nie lubią zbyt gorących okryć jak i osoby mające tendencje do marznięcia, szczególnie nocą.

Jaką kołdrę na zimę wybrać?

Kołdry zimowe, zarówno te wypełnione puchem jak i syntetyczne są tak lekkie, że właściwie nie odczuwa się różnicy pomiędzy kołdra letnią a zimową. Kołdra zimowa firmy NOTTE jest bardzo ciepła ale zarazem niebywale lekka.

Nie każdy jednak zechce kupić dwie kołdry. Idealnym wówczas rozwiązaniem jest zakup kołdry całorocznej.

Uniwersalna kołdra

Kołdra całoroczna to dwie kołdry połączone ze sobą. Latem można odpiąć grubszą część i spać pod cieńszą kołdrą a na zimę można ją z powrotem przypiąć. Jeśli jednak brakuje w domu miejsca na przechowywanie zbędnych na dany czas rzeczy, sklepy internetowe posiadają także kołdry całoroczne, które bez konieczności rozdzielania zapewnią każdemu optymalne ciepło zarówno zimą jak o innej porze roku.

Lekka, puchowa kołdra Bossanova służy ciepłem przez cały rok gdyż puch jakim jest wypełniona zapewnia naturalną termoregulację temperatury ciała.

Artykuł opublikowany dzięki autorom
bloga Nowoczesne Łóżka – Nowoczesna Sypialnia
www.nowoczesne-lozka.pl