Londyński Bulwar (2010)

Film Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) to opowieść o kryminaliście, który po opuszczeniu zakładu karnego postanawia zerwać z przeszłością. Niestety przeszłość nie chce z nim zerwać. Na początku miałem o filmie mieszane uczucia. Z jednej strony zapowiadała się sztampowa i mało ciekawa (bo wiadomo jaka) opowieść. Z drugiej strony postacie zarysowane w filmie i klimat miały swój urok.

Po zakończonym seansie stwierdzam, że było dużo lepiej niż się na początku spodziewałem. Choć raczej bez większych niespodzianek. Marny żywot naszego kryminalisty przebiega zgodnie z planem. Znaczy scenariuszem. Ale fajna muzyka, fajne lokacje, fajne postacie, rozmówki, małe scenki – to wszystko badzo sprawnie komponuje się w jedną domkniętą całość. Jest czasem śmiesznie, choć raczej to czarny humor. Lepiej taki, niż absurdalne gagi na siłę.

Zakończenie podbija ostateczną ocenę. Choć nie chodzi mi o jakiś wielki niespodziewany twist. Zwrotów akcji wielkich w filmie nie ma. Rzekłbym nawet – że przeciętny żywot, przeciętnego kryminalisty, w przeciętnym półświatku toczy się i kończy zgodnie z przeciętnym życiowym scenariuszem. Co też jest nie lada sztuką, aby to pokazać przeciętnie, bez przeginania w żadną stronę (nudy czy super bohaterstwa).

Polecam.

Ocena niżej.

Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) – Ocena

Dam ocenę: 7/10. Mimo wszelkich braków film ma fajny klimat i przyjemnie się go ogląda…

Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) – Spoiler

Zakończenie nie jest szczęśliwe [SPOILER ROT-13] jfmlfpl tvaą [/SPOILER]. I w moich oczach to dodaje trochę plusów do ostatecznej oceny. Gdyby nie to – byłoby niżej o oczko lub dwa.

Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) – Opis (Amazon)

Po odbyciu wyroku Mitchell chce zapomnieć o przestępczej przeszłości. Dawni znajomi mają jednak co do tego inne plany.

Noooo, spece od Amazonu poszaleli z opisem, to fakt 😉

Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) – Zapowiedź

Londyński Bulwar (2010, London Boulevard) – Amazon

William Monahan, Colin Farrell, Keira Knightley, Ben Chaplin, Dramat, Akcja, Londyński Bulwar, London Boulevard, Sensacja

Dodaj komentarz