Regały magazynowe Kraków: jakie wybrać? Gdzie je zamówić?

Wyposażenie magazynu firmowego, zwłaszcza o dużej kubaturze, to niełatwe i na pewno nie tanie zadanie. Gros kosztów stanowi tutaj zakup regałów magazynowych (szczególnie, jeśli celujesz w nowe konstrukcje). Nie warto natomiast na tym oszczędzać, ponieważ regały mają decydujący wpływ na funkcjonalność magazynu oraz bezpieczeństwo ludzi i towarów. Jeśli jesteś na etapie inwestycji w regały magazynowe w Krakowie, to przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie konstrukcje wybrać i gdzie je zamówić.

Popularne rodzaje regałów magazynowych

Wybór regałów magazynowych nie może być oczywiście kwestią przypadku. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystkie regały są dokładnie takie same, różniąc się jedynie wymiarami i nośnością, to w rzeczywistości można wskazać co najmniej kilka rodzajów konstrukcji przeznaczonych do składowania na nich zupełnie innych towarów (np. dłużycowych, umieszczonych na paletach itd.).

Do tych najpopularniejszych rodzajów regałów magazynowych zaliczymy:

  • Regały paletowe – najczęściej o wysokości od 1,8 do 15 metrów, o maksymalnym udźwigu 30 000 kg na pole;
  • Regały wysokiego składowania – o wysokości do 15 metrów, o maksymalnym udźwigu 30 000 kilogramów na pole;
  • Regały półkowe – o wysokości do 7 metrów, o maksymalny udźwigu do 3500 kilogramów na pole;
  • Regały przepływowe – o wysokości od 1,8 do 18 metrów, o maksymalnym obciążeniu dobieranym indywidualnie do potrzeb zamawiającego;
  • Regały wjezdne – o wysokości od 1,8 do 18 metrów, o indywidualnie dobieranym obciążeniu;
  • Regały wspornikowe – o wysokości od 1,8 do 8 metrów, z indywidualnie dobieranym maksymalnym obciążeniem pola;

Wybór konkretnych regałów zawsze powinien być uzależniony od tego, jakie towary planujemy na nich składować (również w przyszłości), od preferowanego sposobu obsługi regałów (ręcznie, z wykorzystaniem wózków widłowych, sztaplerów itd.) oraz oczywiście od specyfiki samego magazynu – dostępnej powierzchni, wysokości pomieszczenia etc.

Postaw na kompleksową realizację inwestycji

Planując zakup regałów magazynowych w Krakowie czy w dowolnym innym mieście zawsze warto mieć na uwadze, że samo zamówienie regałów stanowi tylko jeden z elementów całej inwestycji. Regały trzeba jeszcze dostarczyć, zamontować, przeszkolić pracowników z obsługi, a w przyszłości również serwisować/konserwować.

Jeśli nie narzekasz na nadmiar wolnego czasu, a zależy Ci na profesjonalnym zrealizowaniu inwestycji, to rozejrzyj się za partnerem, który zapewnia kompleksową obsługę, wraz z przygotowaniem projektu magazynu i wyposażeniem zaplecza w niezbędne elementy.

Czy warto rozważać zakup używanych regałów magazynowych?

Używane regały magazynowe wcale nie muszą być zakupem podwyższonego ryzyka. Wszystko zależy tutaj od ich stanu technicznego. Są firmy, które dostarczają regały z drugiej ręki poddane profesjonalnemu serwisowi, o praktycznie fabrycznych parametrach w zakresie nośności, odnowione również pod kątem wizualnym.

Zakup takich regałów może mieć głęboki sens, nie tylko ekonomiczny, ale też związany z ich dostępnością „od ręki”. Jeśli bardzo Ci się spieszy i nie możesz czekać wielu tygodni na regały wyprodukowane na indywidualne zamówienie, to zdecydowanie warto rozważyć zakup używanych konstrukcji.

Gdzie warto zamówić regały magazynowe w Krakowie?

Wybór dostawców regałów magazynowych jest stosunkowo duży. Co ważne, nie musi to być wcale firma lokalna. Większość dystrybutorów działa na rynku ogólnopolskim, zapewniając kompleksową obsługę inwestycji w dowolnym miejscu.

Sprawdzonym partnerem jest spółka LTM, która od wielu lat specjalizuje się w dystrybucji regałów magazynowych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy i wielu innych miastach.

LTM dostarcza regały magazynowe czołowych producentów, zapewniając kompleksową realizację inwestycji, włącznie z projektem magazynu, montażem i demontażem starych regałów, jak i późniejszą konserwacją zamontowanych konstrukcji.

Z pełną ofertą regałów magazynowych dystrybuowanych przez spółkę LTM zapoznasz się na stronie internetowej https://www.ltm-regaly.pl/regaly-magazynowe/krakow/.