Najlepsze narzędzia AI dla projektantów grafiki [TOP 10]

Narzędzia AI do projektowania graficznego rewolucjonizują branżę sztuki i projektowania, wykorzystując potencjał sztucznej inteligencji. Dzięki nim projektanci mogą tworzyć wyjątkowe projekty graficzne z niezwykłą precyzją i efektywnością. W tym artykule przyjrzymy się, jak narzędzia AI przyczyniają się do przyspieszenia procesu projektowania, dostosowywania projektów do indywidualnych potrzeb klientów i oszczędzania kosztów, otwierając nowe horyzonty twórczej ekspresji.

Jeśli chcesz unikalnych narzędzi, które podniosą twoje projekty na wyższy poziom, a także zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) w projektowaniu grafiki, to jesteś we właściwym miejscu. Nasza lista najlepszych narzędzi AI dla projektantów graficznych pomoże Ci osiągnąć niesamowite efekty, bez względu na poziom doświadczenia.

I. Dlaczego warto korzystać z narzędzi AI do projektowania grafiki?

Sztuczna inteligencja (AI) zmienia oblicze projektowania grafiki, oferując projektantom nowe możliwości i korzyści. Dlaczego więc warto sięgnąć po narzędzia AI? Oto szczegóły:

Szybkość i efektywność w pracy

Odkryjmy teraz, jak dokładnie narzędzia AI przyczyniają się do zwiększenia szybkości i efektywności pracy projektantów:

2.1 Algorytmy AI przyspieszają proces projektowania

AI może analizować ogromne ilości danych i generować projekty w mgnieniu oka. To szczególnie przydatne w projektach wymagających wielu powtórzeń lub pracochłonnych rysunków.

2.2 Skupienie się na kreatywności

Dzięki narzędziom AI, projektanci mogą przekazać rutynowe zadania maszynie, a sami skupić się na tworzeniu nowych koncepcji i eksperymentowaniu z kreatywnymi pomysłami.

Spersonalizowane projekty dla klientów i firm

Personalizacja projektów to kluczowy trend w dziedzinie projektowania graficznego. Dowiedz się, jak narzędzia AI pomagają dostarczać projekty idealnie dopasowane do potrzeb:

3.1 Analiza danych klienta

AI analizuje dane klientów, jak historię zakupów, preferencje kolorystyczne czy wiek, aby tworzyć projekty dostosowane do indywidualnych oczekiwań.

3.2 Dostosowanie projektów do marki

Firmy mogą wykorzystać narzędzia AI do dostosowania projektów do swojej marki, co zapewnia spójność wizualną i zwiększa rozpoznawalność.

Oszczędność kosztów

Koszty projektowania graficznego mogą być znaczące, ale narzędzia AI oferują oszczędności, które warto wziąć pod uwagę:

4.1 Alternatywa dla kosztownego zatrudnienia

Zamiast zatrudniać dodatkowych pracowników, firmy mogą korzystać z narzędzi AI, co pozwala zaoszczędzić znaczące koszty wynagrodzeń i beneficjów.

4.2 Dostępność dla małych firm i freelancerów

Dzięki narzędziom AI, małe firmy i samozatrudnieni projektanci mogą konkurować z większymi rywalami, oferując wysokiej jakości projekty przy niższych kosztach.

Podejście oparte na danych

Poznajmy teraz, jak AI i analiza danych wpływają na projektowanie graficzne:

5.1 Analityka i trendy

Narzędzia AI pozwalają śledzić trendy w projektowaniu oraz analizować dane użytkowników, co prowadzi do bardziej angażujących projektów.

Rozszerzone możliwości twórcze

Twórcza ekspresja jest kluczowa w projektowaniu. Zobaczmy, jak narzędzia AI poszerzają horyzonty projektantów:

6.1 Dostępność dla wszystkich

Nawet osoby bez wcześniejszego doświadczenia w projektowaniu mogą korzystać z narzędzi AI, eksplorując swoje talenty twórcze i tworząc profesjonalne projekty.

Najlepsze narzędzia AI dla projektantów grafiki

Wykorzystując możliwości AI, projektanci mogą odkryć nowe poziomy efektywności, kreatywności i precyzji w swoich procesach projektowych. W tym artykule przedstawimy kilka najlepszych narzędzi AI, które zdobyły uznanie wśród społeczności projektantów:

1. Designs.ai

Designs.ai to rewolucyjna platforma oparta na sztucznej inteligencji, która przekształca proces tworzenia projektów graficznych. Dzięki zaawansowanym algorytmom, Designs.ai oferuje kompleksowy zestaw narzędzi do projektowania, umożliwiający tworzenie nie tylko reklam, banerów i ulotek, ale także niestandardowych projektów, które spełnią najbardziej wyrafinowane wymagania.

Jednym z najważniejszych aspektów Designs.ai jest innowacyjna funkcja 'Designmaker’. To narzędzie, które sprawia, że projektowanie staje się łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki Designmaker użytkownicy mogą w kilka minut stworzyć projekty od podstaw. Platforma oferuje szeroki wybór szablonów projektów, które można dostosować, wybierając ulubione kolory, czcionki i układy. To właśnie tutaj rodzą się unikalne projekty, które przyciągają uwagę.

Co więcej, Designs.ai potrafi dostosować projekt do różnych potrzeb, generując tysiące wariantów jednego projektu. Ta wszechstronność czyni ją niezastąpioną dla marketerów, którzy chcą dostosować swoje treści do różnych kanałów społecznościowych i marketingowych. Automatyczne dostosowywanie tekstu i treści to tylko jedna z wielu zalet tej platformy.

Kluczowe funkcje Designs.ai:

 • Dostęp do biblioteki projektów z 170M premium obrazów stockowych i 10K grafik, kształtów, ramek, naklejek.
 • Możliwość eksportu końcowego projektu w różnych wymiarach.
 • Łatwa współpraca nad projektem – komunikuj się i udostępniaj projekty członkom zespołu w czasie rzeczywistym.

Plany cenowe Designs.ai:

 • Podstawowy: $29/miesiąc
 • Pro: $69/miesiąc
 • Enterprise: Oferta indywidualna

2. Adobe Sensei

Adobe Sensei, to znacznie więcej niż zwykłe oprogramowanie. To inteligentna siła, która wspiera projektantów w kreowaniu niezwykłych dzieł. W skład tego potężnego narzędzia wchodzą takie znane i cenione aplikacje jak Photoshop, Illustrator i InDesign. Co sprawia, że Adobe Sensei jest wyjątkowe? To właśnie sztuczna inteligencja i zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, które pracują w tle, aby uczynić proces projektowania jeszcze bardziej efektywnym i kreatywnym.

Photoshop w Adobe Sensei to prawdziwy magik w rękach projektantów. Dzięki zastosowaniu technologii AI, potrafi on automatycznie poprawiać jakość zdjęć. Niechciane obiekty znikały jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a oświetlenie dostosowywało się idealnie do potrzeb projektu. Zastosowanie filtrów staje się intuicyjne i przyjemne.

Illustrator natomiast to narzędzie, które sprawia, że tworzenie niestandardowych grafik wektorowych staje się czystą przyjemnością. Inteligentne funkcje wspomagają projektanta na każdym kroku, pozwalając na szybkie i precyzyjne działanie.

InDesign w Adobe Sensei idzie o krok dalej i automatyzuje proces projektowania układów. Dzięki temu projektanci mogą skupić się na koncepcji, a o szczegóły dba sztuczna inteligencja.

Kluczowe funkcje Adobe Sensei:

 • Użytkownicy mogą automatycznie dopasować oświetlenie i perspektywę obrazów tła, korzystając z funkcji 'Match Image’.
 • ’Intuicyjne wyszukiwanie’, aby znaleźć odpowiednie aktywa projektowe.
 • Bezproblemowa integracja z Adobe Creative Cloud.

Plany cenowe Adobe Sensei:

 • Dla studentów i nauczycieli: $19.99/miesiąc
 • Dla indywidualnych użytkowników: $54.99/miesiąc
 • Dla firm: $84.99/miesiąc/na licencję

3. Uizard

Uizard to niezwykłe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które otwiera przed projektantami zupełnie nowe możliwości. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi typu przeciągnij i upuść, tworzenie niestandardowych projektów staje się szybkie i bezproblemowe. To jednak nie koniec, ponieważ Uizard wykorzystuje zaawansowane algorytmy uczenia maszynowego, aby generować imponujące aktywa cyfrowe.

Projektowanie stron internetowych, aplikacji internetowych, makiet czy aplikacji mobilnych staje się dziecinnie proste. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka prostych poleceń w formie tekstu. Uizard potrafi przekształcić te proste słowa w kompleksowe projekty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Niezależnie od tego, czy tworzysz nową stronę internetową, czy też chcesz przekształcić zrzut ekranu w profesjonalny projekt, Uizard jest Twoim sprzymierzeńcem. To narzędzie, które daje Ci pełną kontrolę nad procesem projektowania, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić cenny czas i wysiłek.

Kluczowe funkcje Uizard:

 • Generowanie makiet wieloekranowych za pomocą prostego tekstu.
 • Skanowanie ręcznie rysowanych makiet i konwertowanie ich na cyfrowe projekty.
 • Współpraca z członkami zespołu i interesariuszami, aby ożywić Twoje projekty.
 • Importowanie motywów interfejsu użytkownika.
 • Oferuje możliwość generowania map ciepła uwagi, aby przewidzieć obszary projektu, na które użytkownicy skupiają najwięcej uwagi.

Plany cenowe Uizard:

 • Podstawowy: Darmowy
 • Pro: $12/miesiąc, rozliczany rocznie
 • Biznes: $39/miesiąc, rozliczany rocznie

4. Artbreeder

Artbreeder to fascynujące narzędzie, które korzysta z potężnych generatywnych sieci adwersarialnych, znanych jako GAN, aby stworzyć zupełnie nowe projekty poprzez połączenie istniejących elementów. To jak magiczna paleta dla twórców, która pozwala na łączenie różnych stylów artystycznych, technik i komponentów w jednym miejscu.

Dzięki Artbreeder, twoja kreatywność może rozkwitnąć. Możesz eksperymentować, łącząc różne elementy, tworząc projekty, które są zupełnie unikalne. Bez względu na to, czy interesują Cię obrazy, modele 3D czy muzyka, Artbreeder daje Ci narzędzie do wyrażenia swojej wyjątkowej wizji artystycznej i tworzenia projektów, które zapierają dech w piersiach.

Kluczowe funkcje Artbreeder:

 • Remiksowanie obrazów poprzez opisanie propozycji.
 • Łączenie wielu obrazów i edycja ich, aby stworzyć nowe obrazy.
 • Oferuje możliwości współpracy między twórcami, aby udostępniać swoje prace innym.

Plany cenowe Artbreeder:

 • Podstawowy: Darmowy
 • Starter: $8.99/miesiąc
 • Zaawansowany: $18.99/miesiąc
 • Mistrz: $38.99/miesiąc

5. Khroma

Khroma to jak twój osobisty ekspert od kolorów, który działa dzięki sztucznej inteligencji. To narzędzie AI, które nie tylko generuje palety kolorów, ale również robi to z ogromną dbałością o twoje indywidualne preferencje. Jak to działa? Khroma analizuje twoje ulubione kolory, rozumie twój styl projektowania i proponuje nowe kolory, które idealnie do niego pasują.

Ale to nie koniec! Khroma umożliwia także zapisywanie i udostępnianie twoich ulubionych palet kolorów. Dzięki temu możesz łatwo przechowywać i współdzielić swoje inspiracje kolorystyczne z innymi członkami zespołu lub klientami, co sprawia, że praca nad projektem staje się jeszcze bardziej efektywna i zorganizowana.

Kluczowe funkcje Khroma:

 • Nieskończenie wiele kombinacji kolorów
 • Intuicyjne wyszukiwanie zasilane przez AI, aby filtrować opcje na podstawie odcienia, odcienia i innych metryk kolorów.

Cena Khroma:

Khroma jest darmowa do użytku.

6. AutoDraw

AutoDraw to nic innego jak magiczny kreator rysunków od Google Creative Lab. To narzędzie, które rozumie twoje bazgroły i zamienia je w piękne ikony i projekty. Jak to działa? AutoDraw wykorzystuje potężne algorytmy uczenia maszynowego, które analizują twój szkic i sugerują ikony, które pasują do twojego pomysłu. To jak współpraca z własnym ilustratorem, ale w wersji ekspresowej!

Ale to jeszcze nie wszystko. Na AutoDraw masz pełną kontrolę. Możesz edytować i dostosować rozmiar ikon, aby idealnie pasowały do twojego projektu. To narzędzie jest niezastąpione dla projektantów, którzy potrzebują błyskawicznie stworzyć profesjonalne ikony projektowe, bez względu na to, czy są doświadczeni, czy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z projektowaniem.

Kluczowe funkcje AutoDraw:

 • Prosty i łatwy w użyciu interfejs.
 • Wyświetlanie kombinacji kolorów jako typografia, gradient, paleta lub niestandardowy obraz.
 • Tworzenie nieograniczonej biblioteki ulubionych kombinacji do późniejszego odniesienia.

Cena AutoDraw:

AutoDraw jest darmowy do użytku.

7. Vance AI

Vance AI to twoje wszechstronne narzędzie do edycji obrazów, które działa na zasadzie 'wszystko w jednym’. Jak to działa? To proste. Vance AI wykorzystuje potężną technologię sztucznej inteligencji do przekształcania i ulepszania obrazów. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odświeżyć stare fotografie, usunąć niechciane tła, nadać kolor czarno-białym zdjęciom czy też dostosować rozmiar obrazu, Vance AI ma to wszystko pod kontrolą.

Nasza platforma oferuje również szereg innych funkcji, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał swoich zdjęć. Dzięki technologii AI możemy przywrócić dawne zdjęcia do życia, usunąć niepotrzebne elementy z obrazu, a nawet nadać kolor czarno-białym zdjęciom. Dodatkowo, skalowanie obrazów nie stanowi już problemu, ponieważ Vance AI jest tu, aby pomóc Ci dostosować zdjęcia do swoich potrzeb.

Jeśli szukasz kompleksowego narzędzia do edycji obrazów, które dostarcza szybkich i imponujących wyników, to Vance AI jest właśnie dla Ciebie.

Kluczowe funkcje Vance AI:

 • Oferuje szeroką gamę narzędzi do edycji obrazów AI, takich jak powiększacz obrazów, reduktor szumów, ostrzałka i wiele innych.
 • Może być używany do tworzenia obrazów dla stron internetowych, blogów, banerów czy produktów.

Plany cenowe Vance AI:

 • Próbny: Darmowy
 • Plan na 100 kredytów: Zaczyna się od $4.95 ($0.049/kredyt)
 • Plan na 200 kredytów: Zaczyna się od $6.95 ($0.035/kredyt)
 • Plan na 500 kredytów: Zaczyna się od $11.45 ($0.023/kredyt)
 • Plan na 1000 kredytów: Zaczyna się od $17.95 ($0.018/kredyt)

8. Let’s Enhance

Let’s Enhance to wyjątkowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które odmienia pojęcie poprawy jakości obrazów. Dlaczego jest takie wyjątkowe? Oto kilka kluczowych cech:

Skalowanie i poprawa jakości: Jeżeli masz do czynienia z niską jakością obrazów lub chcesz zwiększyć ich rozdzielczość, Let’s Enhance stanowi doskonałe rozwiązanie. Dzięki zaawansowanym algorytmom AI, to narzędzie potrafi zdziałać cuda.

Intuicyjny interfejs użytkownika: Niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia, obsługa Let’s Enhance jest intuicyjna i przyjazna. Wszystko odbywa się płynnie i bezproblemowo.

Partie zdjęć: Pracujesz nad wieloma obrazami jednocześnie? Nie ma problemu. Let’s Enhance umożliwia przetwarzanie partii obrazów, co znacząco zwiększa Twoją efektywność.

Generator tekstu do obrazu: Potrzebujesz dodać napisy lub tekst do swoich projektów? To narzędzie ma to pokryte. Tworzenie niesamowitej sztuki wizualnej z tekstem staje się dziecinnie proste.

Let’s Enhance to niezastąpione wsparcie dla każdego grafika, który dba o jakość swoich projektów. Sprawdź, jak możesz odmienić swoje obrazy dzięki tej rewolucyjnej platformie AI.

Kluczowe funkcje Let’s Enhance:

 • Powiększanie obrazu
 • Naprawa pikselizacji i rozmycia
 • Korekcja koloru i oświetlenia
 • Usuwanie artefaktów JPEG

Plany cenowe Let’s Enhance:

 • Próbny: Darmowy z 10 kredytami po zarejestrowaniu
 • Plany oparte na subskrypcji: Od $9/miesiąc do $24/miesiąc, rozliczane rocznie
 • Plan dla firm: Od $72/miesiąc do $290/miesiąc, rozliczany miesięcznie
 • Plan Pay-as-you-go: Od $9 do $39, jednorazowa opłata

9. Remove.bg

Remove.bg to narzędzie oparte na AI, które pomaga usuwać tła z obrazów. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy do wykrywania tematu na zdjęciu i automatycznego usunięcia tła.

Kluczowe funkcje Remove.bg:

 • Pobieranie obrazów z przezroczystym tłem
 • Zamiana tła
 • Obsługa różnych formatów obrazów
 • Przyjazny dla użytkownika interfejs

Plany cenowe Remove.bg:

 • Próbny: Darmowy
 • Plan na subskrypcję: Zaczyna się od Rs 599 do Rs 26,900/miesiąc
 • Plan płatny na podstawie zużycia: Zaczyna się od Rs 129 do Rs 13,500

10. Fontjoy

Fontjoy, narzędzie wspomagane sztuczną inteligencją, dostarcza projektantom graficznym nieocenione wsparcie w wyborze doskonałych połączeń czcionek. Dzięki zaawansowanym algorytmom uczenia maszynowego analizuje i dopasowuje różnorodne czcionki na podstawie ich charakterystyk i stylów, efektywnie przyczyniając się do stworzenia wizualnie zrównoważonych i atrakcyjnych projektów. Fontjoy wyróżnia się bogatą kolekcją dostępnych czcionek i rodzajów pisma oraz umiejętnością sugerowania najlepszych par czcionek dostosowanych do preferencji użytkownika. Dodatkowo, prosty i intuicyjny interfejs użytkownika ułatwia korzystanie z tego narzędzia.

Kluczowe funkcje Fontjoy:

 • Obszerna biblioteka czcionek i krojów pisma
 • Możliwość dostosowania rozmiaru czcionki, odstępów i wagi na podstawie preferencji użytkownika.

Cena Fontjoy:

Fontjoy jest darmowy do użytku.

Podsumowanie

Dzięki narzędziom opartym na sztucznej inteligencji, projektanci graficzni mają szansę przekroczyć granice swojej twórczości i zajmować czołowe pozycje w dynamicznie rozwijającej się branży projektowej. Korzystając z zaawansowanych algorytmów AI, mogą oni generować projekty szybciej, bardziej efektywnie i bardziej spersonalizowane niż kiedykolwiek wcześniej. Te narzędzia pozwalają na osiągnięcie wyjątkowych efektów bez konieczności angażowania dodatkowych zasobów czy kosztownych outsourcingów. Warto także podkreślić, że podejście oparte na analizie danych i trendach, ułatwione przez narzędzia AI, może prowadzić do tworzenia projektów, które lepiej oddają oczekiwania i potrzeby odbiorców.

Z perspektywy przyszłości, z każdym kolejnym postępem w dziedzinie sztucznej inteligencji, możemy spodziewać się pojawienia się jeszcze bardziej innowacyjnych narzędzi, które zrewolucjonizują sposób, w jaki projektujemy grafikę. W miarę jak te narzędzia stają się coraz bardziej dostępne i wszechstronne, projektanci graficzni mogą być pewni, że będą mieli do dyspozycji coraz większy arsenał, który pozwoli im wykreować jeszcze bardziej imponujące i efektowne projekty.

Często zadawane pytania (FAQ)

 • Czy mogę wykorzystać narzędzia AI do projektowania grafiki?

Tak, istnieje wiele narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, które pomagają projektantom tworzyć grafikę, logotypy i wiele innych projektów. Te narzędzia analizują Twoje preferencje i dostarczają spersonalizowane sugestie, co pozwala na tworzenie wysokiej jakości projektów graficznych.

 • Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie narzędzi AI w projektowaniu graficznym?

Wykorzystanie narzędzi AI w projektowaniu graficznym ma wiele zalet. Przyspiesza proces projektowania, umożliwia tworzenie spersonalizowanych projektów, jest kosztowo efektywne i może poprawić kreatywne możliwości projektantów.

 • Czy narzędzia AI mogą pomóc w tworzeniu logo?

Tak, narzędzia AI mogą pomóc w tworzeniu logotypów. Możesz dostarczyć dane wejściowe, takie jak nazwa marki, branża i preferowany styl, a narzędzia te wygenerują unikalne projekty logo w krótkim czasie.

 • Jak AI może poprawić projektowanie interfejsu użytkownika (UX)?

AI może być używane do poprawy projektowania UX na wiele sposobów. Może analizować dane użytkowników i ich zachowań, automatyzować powtarzalne zadania związane z projektowaniem UX oraz pomagać w dostosowaniu interfejsów użytkownika do potrzeb i preferencji użytkowników.

 • Czy narzędzia AI do projektowania grafiki są trudne w użyciu?

Nie, wiele narzędzi AI do projektowania grafiki oferuje intuicyjne interfejsy użytkownika, które są łatwe do nauki i obsługi. Nawet osoby bez doświadczenia w projektowaniu mogą korzystać z tych narzędzi efektywnie.

 • Czy narzędzia AI są dostępne dla wszystkich?

Tak, wiele narzędzi AI do projektowania grafiki jest dostępnych dla szerokiej grupy użytkowników i projektantów. Są one często bardziej dostępne kosztowo niż tradycyjne metody projektowania.

 • Jakie narzędzia AI polecacie do projektowania grafiki?

Istnieje wiele narzędzi AI do projektowania grafiki, takich jak Designs.ai, Adobe Sensei, Uizard, Artbreeder i wiele innych. Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji projektowych.

 • Czy narzędzia AI do projektowania grafiki pozwalają na tworzenie projektów wieloplatformowych?

Tak, wiele narzędzi AI umożliwia tworzenie projektów, które można łatwo dostosować do różnych platform, takich jak media społecznościowe, strony internetowe czy materiały drukowane.

 • Czy narzędzia AI do projektowania grafiki mają ograniczenia?

Chociaż narzędzia AI są bardzo potężne, mogą mieć pewne ograniczenia w tworzeniu bardziej zaawansowanych projektów lub projektów o bardzo specyficznych wymaganiach. W takich przypadkach warto rozważyć współpracę z profesjonalnym projektantem.

 • Jakie są przewidziane przyszłe trendy w dziedzinie narzędzi AI do projektowania grafiki?

Oczekuje się, że przyszłe trendy w tej dziedzinie będą obejmować jeszcze bardziej zaawansowane narzędzia AI, które umożliwią tworzenie projektów jeszcze bardziej spersonalizowanych i zaawansowanych. Przyszłość projektowania grafiki będzie zapewne jeszcze bardziej zintegrowana z technologią AI.

Materiał został przygotowany we współpracy z ekspertem od tworzenia stron internetowych i marketingu internetowego, którym jest Mateusz Lomber: mateuszlomber.pl