Sen o wiośnie - Kobieta na trawie

Sen o wiośnie

Sen o wiośnie. Wiosna kojarzy nam się ze słońcem, które głaszcze nas na powitanie po długiej rozłące. Z soczystą zielenią młodziutkich listków na drzewach tak delikatnych jak nowonarodzone dzieci. Ze świeżością i zapachami jakich nie czuliśmy od dawna.

Wiosna kojarzy się też ze sprzątaniem. Zima odchodząc sprząta po sobie. Zabiera śnieg, ponurość i szare dni. My też wysprzątajmy sobie na wiosnę. Wyrzućmy zimę z naszych pościeli, łóżek, sypialni.

Wiosenne słoneczko, cieplejszy dzień daje nam wreszcie możliwość suszenia prania na zewnątrz. Już nie trzeba go kisić w łazienkach, na suszarkach ale można przynieść z dworu cudownie pachnące powietrzem ubrania, pościele czy koce.

Wiosenne porządki w sypialni

O ile materac powinno się wietrzyć jak najczęściej to przyznać trzeba, że choć wiemy o tym wszyscy to jednak zima w jakiś magiczny sposób odbiera nam chęci do robienia rzeczy niezbędnych. Zatem nasze materace z lekka się zależały. Zacznijmy od wyrzucenia z łóżka wszystkich i wszystkiego.

Powłoczkę materaca wypraną rozwieśmy na balkonie niech nam pachnie później cudnie. A materac lekko przetrzepmy i wynieśmy na zewnątrz. Niech też odetchnie wiosennym powietrzem. Ramę łóżka, czy to drewniana czy tapicerowana przetrzyjmy odpowiednim środkiem. Wyszorujmy podłogę pod łóżkiem, wypędźmy stamtąd nieproszonych gości.

Najbardziej nieproszonymi i najtrudniejszymi do zamknięcia im drogi gośćmi są roztocza. Kurz i naskórek są dla nich naturalnym środowiskiem. Uwielbiają wylegiwać się w naszych łóżkach. Dlatego pościel trzeba wietrzyć jak najczęściej, najlepiej codziennie.

Wiosenne dni nadają się do tego idealnie. Nie jest jeszcze zbyt ciepło, bo roztocza lubią ciepełko i gorące słońce. Ale lekki wiaterek, delikatne słońce są bardzo pomocne w ich wypędzeniu. Gdy kołdry i poduszki powiszą cały dzień na balkonie lub w ogrodzie przetrzepmy je odrobinę tak żeby puch wewnątrz się troszeczkę rozruszał i lekko wyluzował. Jeśli posiadamy kołdry syntetyczne to super. Można je wyprać i wysuszyć na słońcu.

Pamiętajmy, że ścielenie łóżka od razu po wstaniu nie jest zbyt higieniczne. Sypialnię trzeba wietrzyć nie tylko przed snem ale także po wstaniu z łóżka. Pościele niech poleżą jakiś czas na wierzchu przy otwartym oknie. Niech łykną powietrza. Złożone, zamknięte w pojemnikach na pościel bez uprzedniego wywietrzenia zatrzymują zapachy i pozwalają na rozwój mikroorganizmów.

Nie ma chyba nic przyjemniejszego do snu w czystej, wywietrzonej sypialni w łóżku pachnącym świeżością. Wiosenny sen w którym będziemy śnić o słonecznym lecie.

A jaki jest Twój sen o wiośnie?