Wygodny materac dla dwojga

Śpijcie zdrowo i komfortowo! Ale jaki materac wybrać dla dwojga? Materac Hilding Flamenco wyśmienicie sprawdza się dla par nawet o dużej różnicy wagowej.

Może zacząć się niepozornie – od uczucia zmęczenia o poranku. Uczucie nie przemija, ale pojawiają się kolejne symptomy – może to być ból kręgosłupa czy szyi. Oczywiście – przyczyn można szukać w chorobie, ale czasem warto zacząć od łóżka…

Czy materac, na którym śpisz jest dobrze dobrany do twojej wagi i preferencji? Czy może nabyłeś go trochę przypadkiem – bo właśnie zmieniałeś łóżko i trzeba było do niego dobrać materac? A może zmieniły się twoje upodobania – dawniej wolałaś miękki materac, który obecnie irytuje cię tym, że się zapada?

Śpicie we dwoje, a znacznie różnicie się wzrostem lub wagą – takiemu wyzwaniu nie sprosta każdy materac. Zawsze jedna osoba będzie czuć pewien dyskomfort. Albo się będzie zapadać, albo będzie jej zbyt twardo. A każdy ruch partnera powoduje przebudzenie.

Wygląda na to, że nadszedł czas na zmiany. W celu uniknięcia pomyłki najlepiej dokładnie przeanalizować swoje potrzeby względem materaca – w końcu spędzamy w łóżku lwią część naszego życia a nocny wypoczynek i jego jakość mają olbrzymi wpływ na całe nasze życie.

Materac dla dwojga – jaki wybrać?

Jednym z materacy, które może stać się idealnym dla Ciebie jest materac Hilding Flamenco. A jeśli jeszcze jesteście parą o dużej różnicy wagi to materac ten jest wręcz wymarzonym rozwiązaniem do Waszego łóżka.

W materacu istotne jest… wnętrze!

Cechą charakterystyczną materaca Flamenco jest bardzo pożądana właściwość dostosowania się do kształtu ciała. Ma na to wpływ jego zróżnicowana konstrukcja, składająca się z 3 warstw.

Materac Hilding Flamenco - przekrój

W tym materacu firmy Hilding konstrukcja oparta została na 7 strefowej sprężynie Multipocket. Wyróżnia ją to, że posiada większe, niż w standardowych materacach kieszeniowych, zagęszczenie sprężyn (są one również mniejsze). W wyniku tego materac jeszcze lepiej dopasowuje się do kształtu ciała, jak również jego stabilność jest zdecydowanie większa. Technologia ta też powoduje zwiększenie elastyczności punktowej materaca.

Pianka wysokoelastyczna i pianka lateksowa

Materac został obłożony z jednej strony pianką wysokoelastyczną HR a z drugiej – pianką lateksową. Materac posiada 7 stref twardości. Pozwala to na utrzymanie ciała w miejscach, gdzie nacisk jest największy.

Warstwa pianki HR powoduje, że w trakcie snu, nasze mięśnie rzeczywiście odpoczywają, co ma wpływ na ich regenerację. Dzięki swoim właściwościom nie powoduje odleżyn i świetnie dostosowuje się do ciała użytkownika tworząc dla niego wygodne podparcie.

Pianka lateksowa natomiast jest materiałem cechującym się wysokim stopniem elastyczności i sprężystości. Dzięki temu nasze ciało jest stabilnie podparte a sam materac nie ulega odkształceniom. Warto podkreślić fakt, że pianka lateksowa jest całkowicie antyalergiczna. Nie powoduje rozwoju bakterii, roztoczy, grzybów oraz nie gromadzi kurzu. Jest zatem świetnym wyborem dla osób wrażliwym na alergeny.

Pokrowiec materaca – Tencel czy Velvet?

Jeśli chodzi o pokrowiec możesz wybrać pomiędzy Tencelem a Velvetem.

Pokrowiec Tencel sprawdzi się zwłaszcza przy skórze wrażliwej – jest antyalergiczny. Zbudowany z włókien wiskozowych wyróżnia się kontrolą wilgotności zarówno materaca, jak i śpiącej na nim osoby. Cechuje go łatwość w utrzymaniu – można go prać w temperaturze 60 stopni, co ułatwia zachowanie higieniczności.

Pokrowiec Velvet natomiast wyróżnia wyjątkowa delikatność. Powstał on przy użyciu innowacyjnej technologii Purotex. Polega ona na umieszczeniu w pokrowcu mikrokapsułek, zawierających naturalne probiotyki. Ich zadaniem jest ochrona przed rozwojem bakterii oraz alergenów odpowiedzialnych za wywoływanie alergii na kurz oraz astmy. Z uwagi na tę cechę pokrowiec ten jest idealnym wyborem dla osób, którym w sposób szczególny zależy na czystym i zdrowym środowiskiem snu.

W kwestii zachowania czystości – pokrowiec można zdjąć i prać w temperaturze 60 stopni, co sprzyja zachowaniu go w higienicznym stanie.

Materac Hilding Flamenco

  • średnio/twardy 7-strefowy materac multipocket do łóżka jedno lub dwuosobowego (sprawdza się dla par o dużej różnicy wagowej)
  • dostępne rozmiary standardowe [cm]: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200, 200×200
  • dostępny także w rozmiarach niestandardowych
  • gwarancja producenta: 15 lat

Śpijcie zdrowo i komfortowo!

Materac Hilding Flamenco