Wszystkie drogi prowadzą do stołu

Tylko od nas zależy czy nasi goście wezmą udział w duchowej orgii zmysłów czy w zwyczajnej, meczącej posiadówce przy stole.

Święta, rocznice, imieniny, urodziny oraz wiele innych wydarzeń jest okazją do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Stół jest miejscem, które skupia wokół siebie ludzi w czasie mniej lub bardziej uroczystych spotkań.

Od naszego zaangażowania zależy czy nasz stół olśni zaproszonych gości czy zniechęci ich do wspólnego biesiadowania.

Stół wyraża i podkreśla rangę wydarzenia, które zgromadziło przy nim bliskich nam ludzi. Może być intymny, uroczysty, sentymentalny lub pobudzający emocje.

Pomysły na udekorowanie stołu znajdziemy w okazji na jaką go przygotowujemy.

Spektakl jaki rozegra się na naszym stole, zyska uznanie i aplauz pod warunkiem, że nie stracimy z oczu głównego celu – okazji i naszych gości.

Stół musi do nas przemawiać.

Jeśli okazją do spotkania jest Wasza rocznica ślubu, niech snuje on opowieść o Was. Niech do gości przemówią wspomnienia umieszczone na małych fotografiach przy ich nakryciach. O tym jak dobrze bawili się na Waszym weselu. Stół może opowiedzieć o tym co wydarzyło się w ciągu minionych lat. O ludziach, którzy uczestniczyli w Waszym życiu. Warto wyróżnić przy stole osoby, które na to zasłużyły.

Spotkanie w gronie starych znajomych, nich dopełni stół przedstawiający Was i waszych przyjaciół. Niech gawędzi o waszych pasjach i marzeniach, wspólnych wyprawach i przeżyciach. Wspomnienia ożywione specjalnymi dekoracjami, mówiącymi o ludziach siedzących przy stole staną się dla wszystkich bezcenną pamiątką.

Czasem przy stole gromadzą się nieznajomi, których łącznikiem jesteśmy tylko my. Wzajemne poznanie ułatwią pomysłowe dekoracje, które przekażą informacje o każdym z gości. Specjalne dodatki mogą przyczynić się do przełamania lodów i stać się pretekstem do rozmów.

Dekoracja stołu z symbolicznymi elementami, przekaże gościowi to co czasem trudno wyrazić słowami. Jakieś szczególne dodatki, jakie lubi on/ ona, pomogą wyrazić miłość, szacunek czy pamięć.

Stół wyraża i podkreśla rangę wydarzenia, które zgromadziło przy nim bliskich nam ludzi. Może być intymny, uroczysty, sentymentalny lub pobudzający emocje.

Jego Eminencja Szarość i Biała Znakomitość

Niezwykle ważną rolę dekoracyjną odgrywają kolory. Dzięki nim można określić charakter i klimat stołu.

Wiele osób nie docenia szarości. To błąd. Szara Eminencja jest wyjątkową barwą gdyż jest wybitnie neutralna.

Zastawa stołowa w kolorze szarym daje nieograniczone możliwości dekoracyjne, stanowiąc idealne tło dla inscenizacji barwnego przedstawienia. Neutralna, zimna szarość w otoczeniu ciepłych kolorów staje się łagodna i trzyma w ryzach krzykliwe kolory. Temperuje agresywną czerwień zmieniając ja w ciepły i przytulny akcent. Wycisza żółć, która na szarym tle, z jaskrawego słonecznego promienia zmienia się w spokojną solarną poświatę.

Szarość zastawy połączona z zimną stalą sztućców i innych metalowych dodatków, powołuje do życia stół wyrażający szlachetną, chłodną elegancję. Królewskość szarości jest niezaprzeczalna.

Biel, w odróżnieniu od szarości, eksponuje inne barwy. Czerwień na białym tle podkreśla swoją dominantę stając się ekspresyjnym dodatkiem. Epatuje swoją namiętnością i pięknem w szczególny sposób. Zieleń staje się żywa i zdaje się oddychać na białym tle.

Ideał białej zastawy stołowej podkreśla fakt, że nie wymaga ona, żadnych barwnych dodatków. Biel z powodzeniem może zaistnieć na stole bez kolorystycznych dodatków gdyż sama w sobie jest doskonałością.

Doskonałym dopełnieniem kolorystycznym każdego stołu są kwiaty. Możemy je ustawić w małych wazonikach lub ułożyć przy nakryciach. Wielką frajdę sprawią gościom kompozycje z ich ulubionych roślin.

Dodaj komentarz