Rower Christopeit CL2 – Unboxing

Czas na zimowe pozbywanie się kilogramów. Oto wstępna opinia o rowerku Christopeit CL2 – jest to rower treningowy magnetyczny. W tym wpisie znajdziesz nie tylko opinię o rowerku, ale przede wszystkim unboxing i montaż oraz opinie o tym produkcie. Czy rower treningowy Christopeit CL2 jest dla Ciebie? Poczytaj i sprawdź!

Dlaczego Christopeit CL2

Informacje o Christopeit CL2 są zachęcające. Małe gabaryty rowerka. Prosty montaż. Udźwig do 100 kg. Bezproblemowe użytkowanie przez osoby do wzrostu ok. 170 cm. Do tego estetyczny wygląd (wersja biała) i umiarkowana cena. Czyli mały, lekki (koło 5kg) i uniwersalny gadżet sportowy w sam raz do domu a nawet niewielkiego mieszkania.

Same zalety – więc…

Unboxing Christopeit CL2

Rowerek Christopeit CL2 przyjeżdża w niewielkim pudle. Jak się okazuje, wszystkie elementy są doskonale zabezpieczone na czas transportu. Rozpakowanie tego wszystkiego jest mozolne. Styropian, folie, taśmy. Trzeba ciąć, żeby w końcu porozdzielać elementy.

Montaż Christopeit CL2

Problemem może być brak polskiej instrukcji. Jest niemiecka, angielska, francuska. OK, w dużej części są obrazki.

Mnie montaż zajął mniej niż godzinę (na spokojnie). Ale powiem szczerze, nie zaglądałem zbytnio do instrukcji, bo już kiedyś montowałem Orbitrek. Jak i wiele innych rzeczy. W komplecie do rowerka Christopeit CL2 jest zestaw narządzi, ale są mało wygodne. Jeśli masz własne śrubokręty i klucze – montaż Christopeit CL2 pójdzie sprawniej.

Tak czy inaczej, osobiście uważam, że właściwie każdy poradzi sobie z montażem rowerka Christopeit CL2 – to nie jest rocket science. Wszystko ze sobą pasuje. O bez problemu można te puzzle połączyć w działająca całość.

Zaleta: montaż banalny, zwłaszcza dla osób, które to już kiedyś robiły jak i mają swoje narzędzia.

Jest jeszcze jedna dziwna rzecz – wedle instrukcji pałąk z kółkami powinien być z tyłu. Wedle innych obrazków – z przodu. Ja zainstalowałem zgodnie z instrukcją – kółka z tyłu, ale ciągle mi coś nie pasuje w takim ustawieniu.

Wykonanie Christopeit CL2

Nie jest to górna półka ale raczej ekonomiczna i trzeba mieć to na uwadze. Rower Christopeit CL2 oceniam dość dobrze w swojej klasie. Elementy metalowe nie budzą zastrzeżeń, ani wizualnie ani pod kątem wykonania, jakości malowania, dopasowania. Wszystko gra.

Elementy plastikowe wizualnie OK, choć widać, że plastik to taki „plasticzak”. O ile pokrywa koła zamachowego nie jest całkiem zła, o tyle sam „komputerek” to taki pożal się boże „plasticzak”, że aż zęby cierpną. Chyba najgorszy element rowerka Christopeit CL2. Pomijając estetykę, to funkcjonalnie też najgorszy element. Wyświetlacz jest mało czytelny. Gorzej niż w chińskich kalkulatorach sprzed dwóch dekad.

Szczęśliwie spełnia swoją funkcję i pokazuje wszelakie parametry.

Fajne jest to, że nie potrzeba podpinać się do prądu. Jak wcześniej miałem orbitreka to musiałem być podpięty do gniazdka zasilaczem, żeby działało. Teraz wystarczy wetknąć 2 baterie AAA i już. Nie jesteśmy uwiązani kablem.

Wada: brak baterii w zestawie. Musisz je ogarnąć samemu.

Ogólna opinia o Christopeit CL2

Rowerek z założenia ma służyć osobom o wzroście do ok. 170 cm i wadze do 100 kg. Moim zdaniem siodełko na maksymalnym podniesieniu jest jednak za nisko (wzrost 170 cm). Brakuje jakichś 2-3 cm żeby dobrze wyprostować nogę podczas pedałowania. No ja tak jestem przyzwyczajony na rowerze, że nogę się prostuje wypychając pedał. Ale OK, tak jak jest nie jest źle.

Wada: specyfikacja trochę przekłamuje odnośnie wzrostu użytkownika i komfortu użytkowania. JA bym powiedział, że maksymalny wzrost osoby ćwiczącej to ok. 165 cm.

Użytkowanie roweru Christopeit CL2

Na chwilę obecną jeszcze ciężko powiedzieć. Pierwsze testy są na plus. Rowerek jest niewielki. Wygląd jest estetyczny. Regulacja obciążenia jest prosta. Siodełko szerokie i można się wygodnie rozsiąść. Jeśli nie chcemy ciągle wpatrywać się w komputerek i parametry treningu, to ocena w stosunku cena/jakość jak dla mnie 5/5.

Trzeba jednak pamiętać, osoby wyższe niż 170 cm mogą czuć dyskomfort podczas pedałowania .Osoby powyżej 100 podobno nie powinny zasiadać na tym rowerku wcale.

W mojej opinii rowerek Christopeit CL2 jest idealny dla osób, pewnie głównie kobiet, o wzroście maksymalnie 165 cm i raczej lekkich. Choć na chwilę obecną nie mam problemów ze stabilnością rowerka, ale niewiele ćwiczyłem.

Zaleta: to niewątpliwie na plus – rowerek jest bardzo, bardzo cichy podczas użytkowania.

Christopeit CL2 – Plusy i Minusy

Plusy:

 • niska cena (adekwatna do jakości)
 • estetyczny wygląd białego modelu
 • niewielki rozmiar
 • lekki i mobilny (kółka z tyłu)
 • prosty w montażu
 • dobrze zabezpieczona przesyłka
 • no i działa 🙂
 • działa bardzo cicho
 • zasilanie komputerka z baterii a nie z zasilacza

Minusy:

 • przeciętna jakość plastikowych elementów
 • brak baterii do komputerka w zestawie
 • takie sobie narzędzia do montażu
 • brak polskiej wersji instrukcji montażu
 • specyfikacja produktu troszkę oszukuje odnośnie wzrostu użytkownika

Rower treningowy Christopeit CL2 – Galeria

Dodaj komentarz