Ciche Miejsce 2

Ciche Miejsce 2 (2022)

Ciche Miejsce 2 (A Quiet Place Part 2, 2022) to kontynuacja zaskakująco udanego Cichego Miejsca z 2018 roku. Nie dziwi więc, że powstała kontynuacja. Ciche Miejsce 2 nie jest już takim cichym filmem jak poprzednio. Jednak w tym filmie jest głośniej. I bardzo dobrze.

Drugi „odcinek” w tym samym stylu co „pierwszy” byłby przynudzaniem na siłę. W pierwszym Cichym Miejscu bohaterowie ukrywali się i walczyli o przeżycie. W drugim Cichym Miejscu bohaterowie wiedzą już jak walczyć – znają swojego wroga i jego słabości – mogą więc podjąć walkę. Choć Ciche Miejsce 2 (znów) kończy się cliffhangerem, to film jest spójną i zamknięta całością.

Kontynuacja zaczyna się zaraz po wydarzeniach z pierwszej części. Dostajemy także mała retrospekcję i wyjaśnienie „jak to się wszystko zaczęło”. Ponieważ, jako widzowie, wiemy już sporo więcej to film jest mniej straszny. Momentami zaś śmieszy – niestety nie udało się uniknąć najwyraźniej kilku głupotek. Stan umysłowy niektórych pokazanych postaci woła o pomstę do nieba – na własne życzenie umierają.

Ciche Miejsce 2 – dobry seans na wieczór

Tak czy inaczej – z przyjemnością wybrałem ten film na wieczorny seans. Jakoś przeczucie po zaskakującej pierwszej części sprawiało, że nie myślałem, że Ciche Miejsce 2 będzie w jakiś sposób popsute za bardzo. Bawiłem się oglądając dobrze.

Ciche Miejsce 2 (A Quiet Place Part 2, 2022) – Ocena

Moja ocena 8/10 – za bardzo dobrą część drugą Cichego Miejsca.

Dodaj komentarz