Tryumf postprawdy – Mark Greaney (Tom Clancy)

Tom Clancy (1947-2013) mistrzem był. Ale Mark Greaney pokazuje, że uczeń dorównał mistrzowi, a może nawet i przerósł. Tryumf postprawdy – doskonały thriller sensacyjny.

Jeśli macie ochotę na wartką akcję rozgrywająca się na całym niemal świecie, spiski i szpiegów oraz ciągłe zwroty akcji to sięgnijcie po Tryumf postprawdy. Powieść liczącą blisko 500 stron czyta się bardzo dobrze i szybko. Nie sposób się wręcz oderwać. Więc nie zaczynajcie czytać, jeśli macie coś innego (ważnego) do zrobienia. Bo Mark Greaney nie będzie pozwalał Ci się oderwać od lektury.

Jeszcze tylko rozdzialik… Jeszcze tylko kilka karteczek…

Oczywiście trzeba trochę przymrużyć oko. Wiadomo, że w takiej powieści występują czasem super-herosi. Dominic Caruso niczym Bruce Willis zbiera cięgi, jest obijany z każdej strony, ale podnosi się, zbiera siły i brnie dalej w pościgu za swoją ofiarą.

Dobrze. Wystarczy. Polecam.

Fabuły opisywać nie będę – wystarczy notka z tylnej okładki (na końcu wpisu)

Czy będzie z tego kino?
Mogłoby być dobre!

Ciekaw jestem czy i kiedy nakręcą na podstawie tej powieści filom. A może i serial. Tryumf postprawdy to wyśmienity materiał na ekranizację. Trochę jak Homeland a trochę jak Olimp w ogniu (Olympus has fallen).

Tryumf postprawdy
Mark Greaney (Tom Clancy)

Opis z okładki:

Waszyngton, współcześnie. Ethan Ross, niespełniony pracownik Rady Bezpieczeństwa Narodowego, przekazuje zaufanemu dziennikarzowi tajną informację rządową. Odsłania ona niewygodną prawdę o CIA: agencja zamieszana jest w atak na statek przewożący pokojowych aktywistów.

Chociaż wiadomość nie ukazuje się publicznie, wkrótce w Indiach ginie dowodzący niechlubnym abordażem izraelski komandos oraz jego rodzina. Przypadkowym świadkiem masakry jest przebywający na szkoleniu pod okiem Izraelczyka pracownik tajnych służb Dominic Caruso, prywatnie siostrzeniec prezydenta USA Jacka Ryana. Tymczasem giną kolejne osoby…

Trop wiedzie do bardzo niebezpiecznego i bezwzględnego irańskiego agenta Mohammeda Mobasheri… Czy Caruso uda się powstrzymać zło wywołane rządowym przeciekiem, grożące konfliktem na skalę światową?

Tryumf postprawdy
Wydawnictwo W.A.B. 2019