Lustereczko powiedz przecie…

Lustro dzięki temu co odbije może zastąpić obraz na ścianie. Stanowiąc nietuzinkowe dzieło sztuki.

Możemy nie mieć w domu telewizora. Możemy pozbyć się kanapy i spać na karimacie. Bez internetu też się obejdziemy. Możemy nie mieć wielu sprzętów i świetnie sobie bez nich radzić na co dzień ale jednej rzeczy nie da się niczym zastąpić. Nie ma domu bez lustra.

Każdego ranka witamy się z naszym lustrzanym odbiciem i mówimy mu co wieczór dobranoc. Ono chwali lub gani nasz wygląd. Mówi nam jak pięknie wyglądamy przed wielkim wyjściem lub co trzeba jeszcze zmienić. Czasem zerkamy w małe kieszonkowe lusterko aby sprawdzić czy wszystko ok. Jest nieodłącznym towarzyszem naszej codzienności i uczestnikiem wielkich wydarzeń. Ma w sobie coś z magii.

Lustro jest fascynujące. Niosło wenę artystom, pisarzom czy muzykom. Wiele baśniowych historii może poszczycić się udziałem lustra. Choćby, znana wszystkim doskonale Królewna Śnieżka. Lustro to magiczna brama do zaczarowanego świata baśni.

Po drugiej stronie zwierciadła znajduje się inny wymiar naszego życia. Świat po tamtej stronie jest niezwykły i tajemniczy. I zawsze wydaje się piękniejszy.

Dzięki lustrom można doskonale wykreować tę stronę świata. Sprawić aby nie była prozaiczna i stała się równie niezwykła jak jej lustrzane odbicie.

Tajemniczy świat fantazji może kryć się za lustrem w kształcie drzwi. Możemy w niezwykły sposób pobudzić wyobraźnię dziecka jeśli zabawimy się z nim niebanalnym lustrem.

Wielowymiarowe czarowanie

Lustro perfekcyjnie operuje przestrzenią. Powiększa ją i nadaje jej perspektywę.

Lustro jest doskonałym choreografem wnętrz. Szczególnie tych małych lub ciemnych. Lustrzany Mistrz przy pomocy światła staje się Arcymistrzem.

Małe wnętrze w którym umieścimy lustro sprawia wrażenie większego. A gdy do tego umiejętnie zagramy na lustrzanej tafli światłem mamy zagwarantowany efekt przestrzenny. Małe pomieszczenie wyda się o wiele większe i jaśniejsze.

Rama zdobiąca zwierciadło także może uczynić wiele dobrego. Jeśli wnętrze jest małe i ciemne wystarczy, najlepiej naprzeciw okna powiesić lustro w ramie okiennicy. Zyskamy światło, przestronne wnętrze oraz nietuzinkową ozdobę w formie okna.

Aranżacja przestrzeni lustrem to niewyczerpana kopalnia pomysłów. W zależności od ramy w jaką je ubierzemy i od tego jak je oświetlimy możemy stworzyć niezwykłe kompozycje.

Dodaj komentarz