Chcę wyjechać na wieś

Jabłka, własnoręcznie zebrane i umieszczone w drewnianych mają niepowtarzalny zapach i smak. A woń suszonych grzybów, zebranych w pobliskim lesie, nastroi pozytywnie.

Miejskie życie posiada wiele uroków. Możliwość uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, gwar, ruch, restauracje i kafejki. Duże miasta nigdy nie śpią, tętnią życiem. Niektórzy to uwielbiają i nie wyobrażają sobie życia bez wielkomiejskiego gwaru. Sporo osób, otoczonych hałasem i ciasnotą miejską poszukuje ciszy i odprężenia na wsi. Wiejskie domostwa i zagubione w lesie chatki, przeżywają obecnie swój renesans.

Coraz chętniej powracamy do przeszłości. Do chwil beztroskiej sielanki, wakacji spędzanych na wsi kiedy to biegaliśmy boso po łące i kąpaliśmy się w gliniance. Do czasów gdy cholesterol nie spędzał nam snu z powiek i mogliśmy zajadać się świeżo pieczonym chlebem ze swojskim smalcem przy babcinym stole w swojskiej kuchni.

Ciepłe wnętrze daje poczucie bezpieczeństwa a przytulność zawsze nastraja pozytywnie i wyzwala pozytywne emocje.

Nasz wiejski domek możemy stworzyć w prawdziwym domu na wsi lub w domku w ogrodzie. Może być on zgrzebny i prosty lub urządzony z wiejską paradą. Jaki by nie był we wnętrzach muszą znaleźć się sprzęty nadające mu klimat i sielankowy charakter.

Oryginalny stary kredens kuchenny lub nowy ale stylizowany. Wiejski styl domu podkreślą proste, drewniane tace i skrzynki. Gliniane, surowe wazy, metalowe wieszaki i półki w łazience. Lustra w nostalgicznych ramach w duchu retro i klimatyczne obrazki na ścianach.

W letni wieczór, wiejski ganek zapraszał będzie zapachem maciejki posadzonej w glinianych donicach lub metalowych małych wiaderkach. A jesienne wieczory można cudownie spędzać w wygodnym fotelu opierając nogi na wygodnym podnóżku, przy kominku z ciekawą książką. A jeśli obok kominka postawimy stylową sofę zmieści się cała rodzina. Klimat takiego wieczoru, spędzanego pośród najbliższych, podkreśli światło oryginalnych lamp sufitowych bądź stojących.

Jesienne dary sadu, w stylowych skrzynkach, ustawione na kuchennym dodają uroku i wnoszą zapach ogrodu do wnętrza. Jabłka, własnoręcznie zebrane i umieszczone w drewnianych mają niepowtarzalny zapach i smak. A woń suszonych grzybów, zebranych w pobliskim lesie, nastroi pozytywnie.

W sieni gości witać może stojący wieszak, na którym umieszczą oni swoje okrycia a w kuchni zawisnąć może wieszak na fartuszek gospodyni, ozdobiony ludowym motywem. Postarzone wieszaki z ceramicznymi haczykami to jedna z obowiązkowych ozdób wiejskiego domu.

Umeblowanie wiejskiego domu powinny stanowić stare meble gdyż nowoczesne nigdy nie oddadzą jego ducha.

Można je wyszukiwać na targach staroci, w antykwariatach czy gdzie na strychu u znajomych. Oryginalne, stare meble są idealne. Ale wyszukiwanie takich cacuszek zabiera dużo czasu a zwykle cierpimy na jego brak. Nie zawsze też mamy możliwość zakupu gdyż przekracza to po prostu nasze możliwości finansowe. Meble z antykwariatów zwykle są bardzo drogie.

Starocie, wygrzebane ze strychu czasem nie nadają się do renowacji.

Wówczas poszukajmy mebli stylizowanych, dobrych jakościowo. Komody, biblioteki, serwantki, kredensy, fotele i sofy a także ozdoby i dekoracyjne dodatki do wystroju wnętrz w stylu retro. Z nimi wygodnie urządzisz się w wiejskim zakątku.

Dodaj komentarz